Przejdź do treści

  DOMINO XXL

   Gra w której używa się płytek, nazywanych kamieniami. Każda płytka podzielona jest na dwa kwadratowe pola z zaznaczonymi oczkami.

   Najpopularniejsza wersja składa się z 28 kamieni: wszystkie kombinacje liczb od 0 (tzw. „mydło”) do 6. Znajduje się na nich po siedem pól: pustych, z jednym oczkiem, z dwoma, trzema, czterema, pięcioma i sześcioma — razem 168 oczek.

  W grze biorą udział dwie, trzy lub cztery osoby.

  Kamienie dokładane są tak, aby stykające się pola miały taką samą liczbę oczek. Jeśli kolejny gracz nie posiada kamienia, który mógłby dołożyć według podanej zasady, dobiera kamień z pozostałej na stole puli.Według umowy, jeśli dobrany kamień również nie pasuje do wyłożonych, gracz dobiera dalsze kamienie, aż do wybrania właściwego (lub wyczerpania talonu), lub ruch wykonuje gracz następny.

  Wygrywa gracz, który pierwszy wyłoży wszystkie posiadane kamienie lub „zamknie” grę wykładając kamień jednym polem pasujący do jednego końca utworzonego z wykładanych kamieni „węża”, a drugim – do drugiego końca.

   Grę można kontynuować przez kilka partii, sumę punktów na kamieniach nie wyłożonych zapisując na konto gracza kończącego partię, aż do osiągnięcia przez jednego z graczy ustalonej liczby punktów.

  Każdy na pewno chociaż raz w życiu grał w domino, ale w wersji XXL jeszcze nigdy.

  Doskonale komponuje się z innymi grami z naszej Strefy drewnianych gier Wielkoformatowych.

 

 CENNIK

130zł jeden dzień 

200zł za cały weekend

   Transport na terenie Rzeszowa – Gratis! Poza granicami miasta doliczany jest koszt transportu.

   Istnieje możliwość odbioru osobistego dzień przed weselem i zwrot w ustalonym terminie.

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie